6. Hosszú Távú Sárkányhajó Magyar Bajnokság

2017. május 13.

13. Győri Sárkányhajó Fesztivál
Győr, Aranypart, Mosoni - Duna
2017. május 27.

11. Fadd-Dombori Sárkányhajó Fesztivál 15. Magyar Bajnokság, Szabadidős Magyar Bajnokság

(2017. május 7. )

Május 6-án, ragyogó napsütésben került megrendezésre az 5. Dunai Regatta sárkányhajó versenye a Magyar Sárkányhajó Szövetség szervezésében. Idén már 18 egyetem delegált legénységet, a Dunán, Budapest belvárosában zajló megmérettetésre. A 21 fős sárkányhajós legénységek többhetes felkészítést követően egy hatalmas egyetemi fesztivál keretében, de az IDBF versenyzési szabályainak megfelelően szálltak harcba az egyetemi kupáért. A verseny a magas vízállás ellenére is biztonságosan zajlott és a fiatalok lelkesedése és mosolya a hosszú evezést követően is töretlen volt. A parton állók nagyon jól szervezett, látványos és az egyetemenként más-más színű pólókba öltözött csapatonkak köszönhetően, igencsak színpompás futamokat élvezhettek. A sárkányhajó sport népszerűsége az eredményhírdetésen is érezhető volt, a színpad körüli tömeg ekkor szinte átjárhatatlanra nőtt. Az émeket és kupát a Nemzetközi Sárkányhajó Szövetség, az IDBF elnöke, Mike Thomas és a Magyar Sárkányhajó Szövetség elnöke Járosi Péter nagy ováció közepette adta át. Ahogy MT, az IDBF elnöke a vízreszállás előtt a fitaloknak elmondta, bár a kupát csupán egyetlen csapat viheti el, itt mégis minden induló győztes. Eredmények: 1. Testnevelési Egyetem, 2. Pécsi Tudományegyetem, 3. Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem.